Source: http://www.romanianwriters.ro/imagini/a ... 100ns5.jpg… aneb Subjektivní a pomyslné setkání dramatika Mateie Vişnieca a filozofa Emila Ciorana.
Přeložil Jiří Našinec. Dramaturg Martin Velíšek. Režie Markéta Jahodová.
Osoby a obsazení: Cioran (Ladislav Mrkvička), paní + plačka (Nina Divíšková), dívka (Lucie Pernetová), nosič (Zdeněk Žák), mladík (Kamil Halbich), prezident (Vladimír Brabec), písařka (Lenka Krobotová), slepec (Miloslav Kopečný), vedoucí (Filip Rajmont), mladý Cioran (Martin Pechlát), policista (Hynek Chmelař), a hlasatelka (Luďa Marešová).
Technická spolupráce: zvuk Roman Špála, záznam a střih Jitka Kundrumová, zvuková a hudební spolupráce Jiří Litoš a asistentka režie Jana Knappová.
Natočeno v roce 2008 (60 min).
Matei Vişniec [višniek] se narodil v roce 1956 v Rumunsku. Vystudoval filozofii v Bukurešti. V Rumunsku si získal popularitu nejprve jako básník. V roce 1977 napsal svou první hru, premiéry se dočkal ale až o deset let později ve Francii, kam emigroval a kde začal pracovat pro Radio France Internationale. V současnosti jeho hry hrají ve Francii, Anglii, USA, Německu, Dánsku, Brazílii a také v rodném Rumunsku. Podtitul hry celkem přesně vypovídá o hře samotné. Autor sestavuje fiktivní popis posledních dnů jiného slavného rumunského emigranta - filozofa Ciorana. Stařičký filozof, apoštol skepse, je zde vystaven řadě absurdních situací.
Info:
Kód: Vybrat vše
http://mluveny.panacek.com/rozhlasove-hry/10851-mansarda-v-parizi-s-vyhledem-na-smrt-2007.html
Source: http://antonius.webpark.cz/dlc/stahuj.gifNapř. Czshare, Edisk, Hellshare atd.:
Kód: Vybrat vše
http://soubor.g6.cz/visniec/Kód: Vybrat vše
http://soubor.byl.cz/visniec/Kód: Vybrat vše
http://antonius.webpark.cz/dlc/mluvene_slovo_seznam_odkazu.pdfKód: Vybrat vše
http://antonius.webpark.cz/dlc/navod_na_stahovani.pdf
