Vágner Josef - Ten, který zpíval zvířatům

Mluvené Slovo.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
martinus78
Mega Linker
Mega Linker
Příspěvky: 1261
Registrován: ned 05. říj 2008 13:16:09

Vágner Josef - Ten, který zpíval zvířatům

Příspěvek od martinus78 »

Josef Vágner - Ten, který zpíval zvířatům

External image, the privacy policy and terms of use of the selected page apply.Source: http://media.rozhlas.cz/_obrazek/296712 ... 234p0.jpeg
Ing. Josef Vágner (Foto: Zoo Dvůr Králové)

Životní příběh a dosud nepublikované vzpomínky a úvahy zoologa, cestovatele, spisovatele a českého lesníka Josefa Vágnera, zakladatele safari ve Dvoře Králové nad Labem.
V pořadu hovoří Josef Vágner, Milan Dus, Lenka Vágnerova, bývalý ředitel Národního hřebčína v Kladrubech na Labem Norbert Záliš, ředitel Zoo Dvůr Králové Přemysl Rabas a další.

Z Vágnerovy poslední knihy "Kimuri : lovecké příběhy a pohádky z Afriky" čte Ladislav Mrkvička.
Připravil Milan Dus.
Režie Pavel Krejčí. (120 min)

Vltava, Páteční večer, 16. 10. 2015.

External image, the privacy policy and terms of use of the selected page apply.Source: http://www.obalkyknih.cz/file/cover/971005/medium
Kimuri: lovecké příběhy a pohádky z Afriky (kniha, z níž čte v nahrávce L. Mrkvička)

Když v roce 1969 v Hamburku přistála loď s prvním transportem vzácných afrických zvířat určených pro Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem, německé deníky psaly o novodobé arše Noemově. Plán Josefa Vágnera, zakladatele královédvorského safari, českého lesníka, zoologa a cestovatele, kterému učarovala Afrika, počítal s vytvořením silného genofondu velkých zvířat africké savany mimo jejich přirozené prostředí s možností jednou je do původního biotopu vrátit.

O tom, zda je něco takového vůbec možné, jak se vyvíjely Vágnerovy názory a k jakým poznatkům dospěl, byl Páteční večer na Vltavě s podtitulem „Ten, který zpíval zvířatům“. V roce 15. výročí úmrtí Josefa Vágnera ho v ČRo Hradec Králové připravil a v režii Pavla Krejčího uvádí Milan Dus.

Info + stream 128 kbps:

Kód: Vybrat vše

http://www.rozhlas.cz/vltava/publicistika/_zprava/1543722
Audio: mp3 (VBR - HQ, 48 kHz, velikost 161 MB).

External image, the privacy policy and terms of use of the selected page apply.Source: http://antonius.jarkad.cz/dlc/stahuj.gif

Přímé linky ke stahování najdete po otevření jednoho z následujících odkazů:

Kód: Vybrat vše

http://soubor.g6.cz/vagner/
Nebo:

Kód: Vybrat vše

http://soubor.jarkad.cz/vagner/
Seznam všech mých uploadů mluveného slova (pravidelné aktualizace, reupload):

Kód: Vybrat vše

http://antonius.jarkad.cz/dlc/mluvene_slovo_seznam_odkazu.pdf
Návod, jak stahovat soubory a šetřit přitom svůj čas i peníze:

Kód: Vybrat vše

http://antonius.jarkad.cz/dlc/navod_na_stahovani.pdf
Návod na opravu nefunkčních linků:
Odkazy obsahující řetěz znaků "antonius.webpark.cz" a "soubor.byl.cz" je nutno před rozkliknutím opravit ručně na "antonius.jarkad.cz" a "soubor.jarkad.cz".

Odpovědět

Zpět na „Mluvené Slovo“