Problém s dvd.

Hledáte radu? Vstupte sem!

Moderátor: Moderátoři

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Prosím o radu.
Pro vypálení hudebních DVD používám Burn4Free, ale zjistil jsem, že mi dvd přehrávač v autě tyto dvd nepřehraje, starší dvd (asi 5-10 let) jsem přehrál v autě bez problému. Kde je chyba? Stáhl jsem dvd avi,mpg,dvd5 a přehraje mi to jen počítač nebo domácí kino, jak na soubory mkv, ty mi nepřehraje ani pc a dom. kino. Dík za radu.

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Leoš22 »

Jenom bych doplnil, není až tak důležité jakým programem je DVD vypáleno, ale jak je vypáleno.
Je dobré si zjistit jaký formát přehrávač v autě dokáže přehrávat a vypalovat DVD (CD) na tyto formáty a to i za cenu že soubor konvertujem do požadovaného formátu. U hudebních CD je to nejčastější CDA (WAV), u datových CD je to MP3. U DVD je to podobné, ale musí to přehrávač podporovat, což asi ve vašem případě tomu tak je.
Neméně důležité je DVD (CD) po vypálení uzavřít, což některé vypalovací programy dělají automaticky, jiné dávají možnost výběru. Většina přehrávačů neuzavřené DVD nedokáže přehrát.
Co se týče formátu MKV, bych doporučil si na netu o tom něco přečíst třeba tady: http://jdem.cz/eac94
VLC player je výborný a dá se zdarma stáhnout.

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Můj problém je však v autorádu,které mi stažené věci z mp3hits nechce přehrát. Staré i nové vypálené hudební DVD,mají stejnou koncovku VTS,soubor VOB,ale nové v autě nespustím.

Uživatelský avatar
AVSoftware
Global Mod
Global Mod
Příspěvky: 212
Registrován: pát 15. čer 2007 18:04:09
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od AVSoftware »

Raimond píše:Můj problém je však v autorádu,které mi stažené věci z mp3hits nechce přehrát. Staré i nové vypálené hudební DVD,mají stejnou koncovku VTS,soubor VOB,ale nové v autě nespustím.
No myslím že problém bude asi v autorádiu, nebo spíš u tebe!
Mrkni do manuálu a podívej se jaké typy disků tvé autorádio přehrává, kup si ho a vypal na něj ( nejlépe v NERU) soubory VOB s koncovkou VTS, jinak klasické DVD.
Obrázek
Obrázek

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Ale ty starší jsou plusové a hrají,jen tynově stažené ne.

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Leoš22 »

Tak že, stará vypálená DVD i nová vypálená DVD jsou plusová (DVD+R), jsou vypalovaná stejným postupem, stejným programem a je na všech vypáleno klasický formát DVD. Přesto nová nejedou a stará ano, tak si to chtěl říci?
Pokud jsem něco špatně pochopil, tak to upřesni.

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Ty stará už nevím v jakém programu vypálena zda Nero nebo jiné,ty nová vypálená vBurn4free

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Leoš22 »

Teoreticky by to mělo být jedno s jakým programem to vypaluješ, pokud použitý program umíš dobře ovládat.
Bylo by nanejvýš vhodné odzkoušet vypálit jedno DVD třeba s Nero Expres a podle výsledku pátrat dál.
Ať už používáš jakýkoliv program, je dobré si ujasnit zda je program nastaven na uzavření (neuzavření) možnosti pro další příští přidávání souborů na DVD (CD), což u samostatných přehrávačů je většinou zásadní údaj.
Též by nebylo špatné vyzkoušet vypálit soubor z jiného již odzkoušeného zdroje stejným postupem jak jsi vypaloval nefunkční DVD, zda se situace změní. Ale pozor, ne postupem "zkopírovat celý disk" , to se samozřejmě zkopíruje i uzavření.

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Dobře,vyzkouším to, ještě jsem chtěl dodat, že napž. soubor DJ VJ Magräo apresentavideomix 2009 vol.9 jsem vypálil stejným postupem a hraje, ele óčko hity 009 nejdou přehrát, není tam nějaký jiný kodek, který stahovací a vypalovací program nevezme?

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Leoš22 »

soubor DJ VJ Magräo apresentavideomix 2009 vol.9 jsem vypálil stejným postupem a hraje
Promiň, ale název tohoto souboru mi nic neříká.
ele óčko hity 009 nejdou přehrát
Vše záleží na formátu - koncovkách který soubor obnáší a na vypalovacím programu jestli je umí vypálit.
není tam nějaký jiný kodek, který stahovací a vypalovací program nevezme?
Myslíš jako nějakou zábranu aby nešel soubor zkopírovat (vypálit)? Nejsem vševědoucí, ale zatím o žádném nevím - nebo přesněji, ještě se mi nestalo aby nějaká hudba nešla vypálit. Nyní nepíši o CD, DVD, která jsou dle zákona chráněna proti nelegálnímu kopírování.

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Mám nainstalovaný starší Nero6.6, jsem asi trochu tupý,ale to dvd mám vypálit v DVD : data,UDF/DVD,UDF/ISO nebo hudba nebo jiné, jsem začátečník, tak mi promiň, že se v tom ještě tak neorientuji,napiš mi postup, v čem,dík.http://www.mp3hits.cz/posting.php?mode= ... =4&t=63099#

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Leoš22 »

UDF je dá se říci jenom vylepšená verze ISO a má zajistit možnost výměny dat mezi různými operačními systémy a snížit množství omezení, kterými ISO 9660 trpí. To se tě ale v tomto případě netýká.
Záleží co máš v plánu vypalovat, jaká je přesně koncovka souboru a nebylo ba špatné ji tu uvést. Dá se zjistit kliknutím pravým myšítkem na soubor co chceš vypalovat a vybrat "vlastnosti" na které klikneš levým myšítkem. Pak se ti ukáže i název a typ souboru. Např. tam bude uveden název.mp3 což v tomto případě bys musel vypalovat jako datové CD, nebo DVD. Je li tam název.WAV, tak se vypaluje jako hudební. Nero si to také umí samo překonvertovat, ale to snad někdy později.
Také napiš zda umí přehrávač v autě přehrávat i obrazové video a dále uveď název souboru i s koncovkou, který budeš vypalovat a uvidíme co dál.

Uživatelský avatar
AVSoftware
Global Mod
Global Mod
Příspěvky: 212
Registrován: pát 15. čer 2007 18:04:09
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od AVSoftware »

Raimond píše:Dobře,vyzkouším to, ještě jsem chtěl dodat, že napž. soubor DJ VJ Magräo apresentavideomix 2009 vol.9 jsem vypálil stejným postupem a hraje, ele óčko hity 009 nejdou přehrát, není tam nějaký jiný kodek, který stahovací a vypalovací program nevezme?

Jak jsem pochopil , tak jsi si stáhnul linky z tohoto příspěvku: http://www.mp3hits.cz/viewtopic.php?f=3 ... 86&start=0 ( Óčko hity 2009 ).
Jinak dále píšeš že máš nero 6 , to by ani nevadilo, ale! Není nero jako nero! Nero je program který obsahuje mnoho funkcí, a na ty funkce musíš mít seriová čísla, pokud máš např: essentials edition, nebo premium edition tak ti nepoběží všechny funkce, ale s ultra edition máš téměř vše. Takže pokud budeš chtít, pošlu ti odkaz na všechny serial pro nero 6.
Já osobně když se setkám s DVD které je stažené z internetu , tak ho vždy překóduji právě v neru, zatím jsem něměl žádný problém.
Obrázek
Obrázek

Raimond
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 7
Registrován: pát 23. říj 2009 21:08:53

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od Raimond »

Pokud můžeš,pošli, snažil jsem se stáhnout verzi 9.0.9 trial, stáhla se vše v instalaci proběhlo o.k., ale nemůžu ji rozbalit a dát ikonu na plochu, nevím kde je, adresář jsem prohledal, mělo by to být v Nero Control Center,není, jsem z toho nějaký :shock:

Uživatelský avatar
AVSoftware
Global Mod
Global Mod
Příspěvky: 212
Registrován: pát 15. čer 2007 18:04:09
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s dvd.

Příspěvek od AVSoftware »

Raimond píše:Pokud můžeš,pošli, snažil jsem se stáhnout verzi 9.0.9 trial, stáhla se vše v instalaci proběhlo o.k., ale nemůžu ji rozbalit a dát ikonu na plochu, nevím kde je, adresář jsem prohledal, mělo by to být v Nero Control Center,není, jsem z toho nějaký :shock:

Odkaz máš v SZ *OK*
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“