Hipodrom - Pražský haus

Sem pište co sháníte k tomuto tématu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JurekDJ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. pro 2007 19:07:16

Hipodrom - Pražský haus

Příspěvek od JurekDJ »

Osobně si pamatuji videklip i živé vystoupení v ČT. Ani jedno bohužel nemám. Děkuji všem předem za ochotu.

Uživatelský avatar
UseGreen
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: čtv 28. srp 2008 14:18:13
Bydliště: PM

Re: Hipodrom - Pražský haus

Příspěvek od UseGreen »

koukni sem http://www.mp3hits.cz/hity-1960-1990-t8489-30.html ročník 1989 tak tam je jako 19.písnička
jen pro info
Pražský "haus"-Mega hit 1989

První houseový singl v historii moderní česko-slovenské pop-music /1989/

Nápad na složení skladby vznikl v létě roku 1988 při cestě vlakem z Londýna do Torquay /jihozápadní Anglie/ , kam jsme jeli s bratrem a ženou na dvoudenní výlet.
V té době Británii zaplavila vlna house music jako nejnovější trend taneční hudby a právě v tom vlaku mě napadla myšlenka , že je nutné s touto hudbou seznámit i československé posluchače. Tak jsem na té myšlence pracoval hned po návratu z Anglie do Prahy a asi dva měsíce vymýšlel něco , co by se mohlo houseové muzice trochu podobat . No a tak ze mě vypadl demáč , který už od začátku měl jasný a neměnný text a který obsahoval jen jeden slogan a pár slov jakoby verse.
S obrovskou nadsázkou jsem do textu napsal "den co den ho poslouchaj" a myslel tím vlastně to, že by bylo úžasné, kdyby tu skladbu alespoň občas nějaké rádio zahrálo. No a když byl celý demáč hotov, tak jsem si domluvil schůzku se šéfdramaturgem Supraphonu, pustil mu to a vysvětlil, kam vlastně světový trend taneční hudby kráčí a jak by to na české a slovenské posluchače mohlo zapůsobit. Kupodivu mě po pár dnech ze Supraphonu oznámili, že to na dramaturgické poradě prošlo a že mohu zažádat o studiové frekvence a jako singl to natočit. Tak jsem jeden večer v listopadu r.1988 v pražském Mozarteu - studiu v Jungmannoově ulici, které dnes již neexistuje, natočil všechny nástroje i včetné vocalu Petra Kotvalda. Druhý den večer jsme toto vše smixovali, ale mix se na první pokus nepovedl, tak jsme to smixovali o pár dní později podruhé a to už bylo ono. Pražský "haus " - první československý houseový singl byl na světě !!
Jen zbývalo ještě dodat jméno skupiny a ten jsem měl již z Londýna předem jasný , --- Hipodrom -- podle mega diskotéky v centru Londýna ..Hippodrome . Na tehdejší podmínky vyšel singl velice rychle .. asi v lednu 1989 a okamžitě začal brázdit vlny radiových stanic a stalo se doopravdy to , co jsem si jen ve skrytu duše strašně přál ,že
" z rádia ho všichni znaj ... ... den co den ho poslouchaj."

Jindřich Parma
/Hudba -text,aranžer,muzikant,programátor/


Nástroje použité v nahrávce :

Sampler Sequential Prophet 2002+
/doprovody ,samplované hlasy,dechy, smyčce/

Kawai R 100 drum machine /bicí , percissions/
Yamaha 100 - bass
Yamaha DX 7 - syntezizery doprovod
Kawai K 1 syntesizery , melodie střed

Vše naprogramováno do 16 stopého seqvenceru Kawai Q 80

Nahráno na 24 stop
/studio Mozarteum Praha- listopad 1988/
1. mix 3 hodiny ,2. mix 3 hodiny - listopad 1988
Singl Supraphon leden - únor 1989 / B strana Remix
Obrázek
READ RULES
CLICK HERE

Uživatelský avatar
Danek
Global Mod
Global Mod
Příspěvky: 3764
Registrován: úte 28. lis 2006 16:47:10
Bydliště: Řečany na Labem

Re: Hipodrom - Pražský haus

Příspěvek od Danek »

Obrázek
Obrázek

JurekDJ
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10. pro 2007 19:07:16

Re: Hipodrom - Pražský haus

Příspěvek od JurekDJ »

Diky obema moc. Nicmene ja shanim jakykoliv video zaznam. Nemel by nekdo?

Odpovědět

Zpět na „Hledám, sháním“