nejde přehrát! prosím o pomoc

Hledáte radu? Vstupte sem!

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kristyna15
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. úno 2010 9:27:40

nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od kristyna15 »

Tak jsem si stáhla přes rapidshare harryho pottera, měla jsem radost že se mi to konečně povedlo, a ono ejhle nejde mi to přehrát :-( Zkoušela jsem to přes tři přehrávače, a vždycky mi to oznámilo, že formát není podporován. Poradí mi někdo, přes co to mám přehrát, nebo co s tím? dík moc:)

Vlasta79
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: sob 08. zář 2007 15:22:30

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od Vlasta79 »

neo.2007 píše:Ahoj.
Abych ti mohl poradit, musíš zde napsat jaký formát to má!
Jestli tu bude anketa, jaký má formát, tipuji .rar, a k tomu asi potřebuje nějaké extra kodeky, co? :-D :-D :-D
Hraju rovinu, ať se děje co se děje. Nemusí se někomu líbit co říkám, ale nemůže říct že si myslím něco jiného než říkám. Když chlap ztratí čest, nemá už nic!

kristyna15
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. úno 2010 9:27:40

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od kristyna15 »

neo.2007 píše:Ahoj.
Abych ti mohl poradit, musíš zde napsat jaký formát to má!

.rar formát

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od Leoš22 »

Formát .rar jako takový se musí rozbalit. Teprve potom se ti ukáže formát v kterém je film uveden, většinou to už PC, ale i různé nové přehrávače bez problémů přehrají (MPEG, DIVX). Pokud by to bylo v nějakém jiném formátu např. AVI, tak ty každý přehrávač neumí přehrát a je dobré to překonvertovat.
Samotné rozbalení záleží na systému a kodeku který používá. Většinou stačí na soubor .rar poklepat a on se rozbalí do běžného souboru. Někdy je dobré pravým myšítkem kliknout na soubor rar a vybrat rozbalit a kam. Pokud to tvoje PC neumí, pak se musí nainstalovat kodek rar, nebo zip/rar, nebo něco podobného. U Windows se dá zadarmo stáhnout ze slunecnice.cz, nebo stahuj.cz atd.

kristyna15
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24. úno 2010 9:27:40

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od kristyna15 »

Zkusila jsem to v Linuxu, a ten si to otevírá a rozbaluje sám, ale děekuju

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od Leoš22 »

U Linuxu je několik operačních systémů - Ubuntu, Ebuntu, Kubuntu, Xubuntu které jsou dále rozděleny.
U nejvíce používaného Ubuntu je to téměř stejné jako u Windows. Postup je takový jaký jsem popisoval výše, s tím rozdílem, že případné kodeky se nemusí hledat na netu, ale přímo se instalují z repozitáře, pokud to není v základní výbavě.
Důležité je, jestli už to jde normálně přehrávat. Obrázek

kecalinka
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. pro 2009 22:58:44

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od kecalinka »

kristyna15 píše:Tak jsem si stáhla přes rapidshare harryho pottera, měla jsem radost že se mi to konečně povedlo, a ono ejhle nejde mi to přehrát :-( Zkoušela jsem to přes tři přehrávače, a vždycky mi to oznámilo, že formát není podporován. Poradí mi někdo, přes co to mám přehrát, nebo co s tím? dík moc:)
Taky se mi stává, že něco stáhnu, ale pak to vůbec nejde rozbalit *WALL* nějaký divný formát, stává se mi to docela často...taky nevím čím to je

foos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob 27. čer 2009 18:41:01

Re: nejde přehrát! prosím o pomoc

Příspěvek od foos »

Určitě Rar rozbal a pokud ti to ani tak nefunguje, zkus použít program Format Factory pro překódování do kompatibilního formátu pro tvůj přehrávač.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“