Placení rozhlasového poplatku

Zde můžete diskutovat na jakékoliv téma

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kkajjak
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte 17. úno 2009 18:36:13

Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od kkajjak »

Kdo z nás poslouchá rozhlasové stanice živící se z těchto peněz....

Uživatelský avatar
dj.roper
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 24
Registrován: úte 14. črc 2009 2:29:15
Bydliště: plzen

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od dj.roper »

radio vubec neposloucham!

janynka1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: sob 12. zář 2009 15:54:08

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od janynka1 »

Ahoj, rádio poslouchám jen v práci - tam platí poplatek firma, doma mám rádio ve věži a v autě, sice ho nepoužívám, ale když se to má dle zákona platit, tak to prostě zaplatím. Spíš mi vadí více TV poplatek. Ale stejně s tím nic nenadělám, tak platím.

bobik99
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát 22. kvě 2009 22:26:42

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od bobik99 »

Já tedy rádio pouštím dosti často a poplatky se bohužel musí platit s tím nic nenaděláme. Horší jsou poplatky OSE. Ti jsou schopni vybírat i za to, že na hudbu myslíte.

maak
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. dub 2010 8:43:51

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od maak »

Dobrý den. S překvapením jsem narazil na toto téma. Prostě nevím z jakého důvodu bylo otevřeno. Rozhlasová výroba je produkt, jako každý jiný a jeho výrobu musí někdo zaplatit. Pokud nebude placen formou poplatku, bude placen z veřejných prostředků a dosti pravděpodobně bude ohrožena jeho nadstranickost a objektivita. Jistě mnoho čtenářů namítne, že tzv. soukromá rádia jsou soběstačná z komerční činnosti, především z reklam. Neplní však veřejnou službu, tzn zákonem stanovené podmínky, které zde nebudu vyjmenovávat. Mimo jiné zde však zmíním např výrobu pohádek, záznam huby, především koncertů všeho druhu , politické zpravodajství ze státních institucí , ze zahraničí a pod. To vše mimo mnoho dalšího je placeno z příjmu za koncese. Příjem z reklam je díky také krátkému reklamnímu času naprosto zanedbatelný. V porovnání z vysíláním soukromých rádií, kterým stačí pouze hrát hudbu,převážně žánrově dosti omezenou a hovoření a telefonování o mičem je toho opravdu mnoho. S pozdravem maak

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od Leoš22 »

Vám též dobrý den.
Prostě nevím z jakého důvodu bylo otevřeno.
Nevím, proč by otevřeno nemělo být ?
Rozhlasová výroba je produkt, jako každý jiný a jeho výrobu musí někdo zaplatit.
Proč musí někdo něco platit co ho třeba nezajímá a v životě by si to nekoupil. Koupí raději u konkurence.
bude ohrožena jeho nadstranickost a objektivita
Tato věta mi připomíná výrok " soudcům nesmí být snížena mzda aby mohli být nezávislí "
Neplní však veřejnou službu, tzn zákonem stanovené podmínky
Tak ať si tu službu platí ten, kdo o ni žádá, respektive má o ni zájem - třeba zákonodárci, ale ze svých kapes !
soukromých rádií, kterým stačí pouze hrát hudbu,převážně žánrově dosti omezenou
Nechal bych plně na zákazníkovi aby rozhodl co je omezené a co nebude platit nebo bude oplatit. To by bylo asi spravedlivější, nemyslíte ?
Nic ve zlém, ale zatím to vypadá tak, že ta podle Vás omezená hudba má více příznivců než "neomezená"
Není to náhodou tak, že se tu přes poplatky někdo vyhýbá konkurenci na které je demokratická společnost založena ? Nebo je situace v ČR ještě horší než píši?
S pozdravem Leoš

janynka1
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 16
Registrován: sob 12. zář 2009 15:54:08

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od janynka1 »

Ahojky, já také poslouchám rádio jen v práci, kde poplatek platí zaměstnavatel. Ale protože mám rádio v autě a ve věži - i když ho nepouštím - tak platím. Je to dle zákona a ty by se měly dodržovat. Zatím mě těch pár korun nezabije.

g.man
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. črc 2009 17:36:09

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od g.man »

Naprosto souhlasím s Leošem. Konec konců si dnes na sebe musí každý vydělat a nevím, proč mám platit za něco, co nechci. Proč mám dotovat stanici, kterou jsem si třeba nikdy nenaladil, či vůbec nevím, že existuje? Navíc, když tu Maak píše, že příjem z reklam je zanedbatelný, tak proč jsou reklamy tak drahé?! A proč o ně jak rádia tak TV bojují, když je to tak "zanedbatelné". Tohle myšlení mně připomíná dobu minulou. Někdo moudrý za nás, hloupé prosťáčky, rozhodl, co je pro nás přínosem. Myslím, že dnes se musí každý uživit sám. Taky bych si uměl vymyslet nějakou činnost, kterou sice nikdo nechce, ale za kterou mě bude dotovat stát - takže povinně všichni. Slova o ohrožení nadstranickosti a objektivity se mi jeví poněkud, no ...řekněme úsměvně :-D

hyv
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. črc 2009 22:47:45

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od hyv »

Televizi mám doma pouze jako obrazovku k Playstationu, jinak k ní nemám ani dotaženou anténu - už přes 3 roky jsem na ní nekoukal. Rádio také neposlouchám, pouštím si písničky, na které mám zrovna náladu.

Poplatky ale platím jako součást činže svému domácímu a ten je za můj byt platí - tak to mám v nájemní smlouvě. Beru to tak, že zákon je zákon...

jeeska2
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: sob 30. kvě 2009 0:37:33

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od jeeska2 »

pokud by to šlo, tak raději poslouchám rádio, kde není ani jedna reklama, takže z něčeho to rádio žít musí ...

Uživatelský avatar
Leoš22
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: úte 09. úno 2010 12:17:57

Re: Placení rozhlasového poplatku

Příspěvek od Leoš22 »

jeeska2 píše:pokud by to šlo, tak raději poslouchám rádio, kde není ani jedna reklama, takže z něčeho to rádio žít musí ...
Existuje způsob placených rádií (televizí) které si platí posluchač individuálně, protože jejich produkt je na takový úrovni, že se to posluchači (diváku) vyplatí. V tomto případě zákazník ví za co platí a pokud by klesla úroveň produktu pod úroveň požadavku zákazníka, zaplatí jinému rádiu či televizi, které se mu zdá být lepší. Zkrátka peníze co vrážím do poplatků bych raději dal rádiu či televizi která hraje to co já chci a zlepšuje mi náladu. Zdá se mi to logičtější než povinně platit za něco co se mi nelíbí a nechci to. Myslím, že rádio konzumující naše poplatky je v nespravedlivé výhodě a podle toho produkt také vypadá. Argument, že musí také tvořit nepopulární pořady a podobně, je lehce vyvratitelný.
:?

Odpovědět

Zpět na „Volné téma“