Cimrman Jára / Divadlo Járy Cimrmana (Svěrák, Smoljak aj.)

Mluvené Slovo.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Cimrman Jára / Divadlo Járy Cimrmana

Příspěvek od athens »

POSEL Z LIPTÁKOVA - seminář a dvě jednoaktové hry POSEL SVĚTLA a VIZIONÁŘ.

Dvěma osobními automobily se vydal tým pražských cimrmanologů do Liptákova v Jizerských horách, aby prozkoumal drsný kraj Cimrmanova stáří. Již sama cesta byla dobrodružstvím, ale výsledek stál za to. V restauraci u Sirotků zrestaurovali badatelé Cimrmanovy vlastnoruční nástěnné nápisy, v násadě starého krumpáče objevili jeho protihabsburský pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat". A co hlavně: do Prahy odváželo každé auto po jedné z Mistrových dosud neznámých her. Ve Škodě 100 L jel Posel světla a ve Fiatu 600 D Vizionář.
To pro případ, kdyby jedno z vozidel havarovalo a shořelo, aby se alespoň jeden rukopis zachránil. Zachránily se oba a chrám české dramatické tvorby mohl tak být obohacen o dva žulové kameny: Cimrmanovo science fiction Posel světla prozíravě varuje před rozvojem vědy a techniky na úkor duše, Vizionář pak předjímá nejen vznik 1. světové války, ale i proces kolektivizace zemědělství a znárodňování průmyslu.


Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Cimrman v říši hudby

Příspěvek od athens »

Slovo hudebního kritika

Kulturní ruch české menšiny vídeňské je tak překotný a čilý, až se někdy táži, mají-li ti lidé pro samé divadlo, sbory pěvecké a slavnosti tělovýchovné chvilku času též na řemeslo, úřad či obchod. Poslední erupce je rázu hudebně dramatického a zasloužil se o ni p. Jaroslav Cimrman. Tento skladatel, který je sám sobě libretistou, biletářem, prvním tenorem i kritikem, sepsal operní jednoaktovku "Úspěch českého inženýra v Indii". V novinách se nechal slyšet, že chce dáti tímto dílem stárnoucí opeře oživující injekci. Povinnost recenzenta přinutila mne být tomuto hudebnímu vpichu osobně přítomen. Řeknu jen tolik: Stárnoucí opera dostala od p. Cimrmana dávku vpravdě zvěrolékařskou. A do míst, kam to jistě nečekala. Soudím, že si ubožačka dlouho nesedne.
Dr. Manfred Jäger, Musikalische Rundschau, 8. ledna 1912
Slovo hudebního restaurátora

Původní partitura byla v žalostném stavu: noty nedbale znamenány, linky porušené, papír samá šmouha. Věnoval jsem rekonstrukci tu největší péči: šmouhy jsem vygumoval, linky podle pravítka obtáhl, bříška čtvrťových not začernil, k osminkám a šestnáctkám přidělal ocásky. Myslím, že dnešní podoba díla obstojí i před nejpřísnějšími měřítky.
Jan Klusák
Režie:
Ladislav Smoljak

Scéna a kostýmy:
Jiří Benda

Dirigent:
Pavel Vondruška

Obsazení

Jan Hraběta nebo Bořivoj Penc - plantážník Krišna
Zdeněk Svěrák nebo Jaroslav Weigel - plukovník Colonel
Miloň Čepelka nebo Ladislav Smoljak - inženýr Vaněk
Petr Brukner nebo Genadij Rumlena - inženýr Wagner

Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Jazzman Cimrman

Příspěvek od athens »

Účinkující:
Jiří Šebánek
Karel Velebný

Obrázek


Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Záskok

Příspěvek od athens »

ZÁSKOK
Cimrmanova hra o nešťastné premiéře hry Vlasta
autoři Smoljak & Svěrák

Obsazení

Jan Kašpar nebo Jan Hraběta - principál
Ladislav Smoljak nebo Zdeněk Svěrák - Karel Infeld Prácheňský v roli Vavrocha
Bořivoj Penc nebo Jaroslav Weigel - Doktor Vypich
Petr Brukner nebo Genadij Rumlena - Vlasta
Václav Kotek nebo Marek Šimon nebo Jaroslav Uhlíř - Bárta
Miloň Čepelka nebo Pavel Vondruška - Šikovatel Vogeltanz

Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Vyšetřování ztráty třídní knihy

Příspěvek od athens »

DOSUD NEVYŘEŠENÁ OTAZKA

Cimrman byl požádán, aby zpracoval do Kapesní příručky c. k. poddůstojnického sboru heslo Země česká. V této době znal Čechy jen z mapy rakousko-uherského mocnářství v měřítku 1 : 500 000. Napsal: "Zemi českou co do jejího povrchu lze charakterizovat jako hory, doly, černý les. Mezi Sušicí a Pískem je poušť. Severně od města Kouřim táhnou se rozsáhlé tabákové plantáže až ke kuřácké metropoli Šluknov. Zkamenělé výměšky vyhynulých mamutů dolují pilní Čechové v okolí Veltrus. Za zmínku stojí též okultistické doupě Duchcov a letovisko jihočeských zbohatlíků Prachatice. Léčbou štítné žlázy jsou známy lázně Volary. Český ráj je krajem nudistů. Zdejší adamité a evité chodí zde, jak je Pánbůh stvořil, oděni jen tu a tam, nedbajíce církevních pohrůžek z Mnichova Hradiště. Své centrum, památný to hrad, pojmenovali si nudisté českým názvem pro krásnou ženu: Kost." Zůstává dodnes tajemstvím, zda Jára Cimrman přispěl takto do příručky z pouhé neznalosti, či zda byl veden úmyslem rozložit poddůstojnický sbor a znemožnit mu případné operace na českém uzemí.

Obsazení

Ladislav Smoljak nebo Zdeněk Svěrák - Učitel
Jan Hraběta nebo Ladislav Smoljak - Ředitel
Pavel Vondruška nebo Jaroslav Weigel - Inspektor
Miloň Čepelka nebo Václav Kotek - Zemský školní rada
Robert Bárta, Jiří Čelikovský, Ivan Hermel, Jiří Kalina, Petr Reidinger, Václav Verner a Michal Weigel - Kulisáci DJC

Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Vražda v salónním coupé

Příspěvek od athens »

V luxusně zařízeném salonním coupé mezinárodního rychlíku cestují tři pasažéři: slavný český policejní incpektor Václav Trachta, průmyslník Meyer, který vyrábí všechno pro zahřátí (kožichy, rum, šamotové cihly), a továrník Bierhanzel, výrobce masti pro houstnutí vlasů. Ve stanici Istanbul přibude k této trojici inspektorův žák, policejní praktikant Jindřich Hlaváček, dokončující svou diplomovou práci o vlakové kriminalistice. Cesta probíhá klidně až do chvíle, kdy továrníka Bierhanzela rozbolí zub. Vlakový steward - jakýsi konduktér pro boháče - přispěchá se šlapací vrtačkou a továrník se po zákroku cítí mnohem lépe. Záhy bolest pomine úplně, neboť Bierhanzel zemře. Takto efektně otevřel Jára Cimrman svou detektivní hru "Vražda v salonním coupé", v níž zúročil své zkušenosti z policejní služby na vídeňské "čtyřce". O jeho kriminální a kriminalistické kariéře nás poučí série fundovaných přednášek, polemizujících s rakouským středoškolským profesorem E. Fiedlerem.
Režie:
Ladislav Smoljak

Scéna a kostýmy:
Jiří Benda

Obsazení

Ladislav Smoljak nebo Zdeněk Svěrák - inspektor Trachta
Petr Brukner nebo Miloň Čepelka - pol. praktikant Hlaváček
Bořivoj Penc nebo Jaroslav Weigel - továrník Bierhanzel
Jan Hraběta nebo Pavel Vondruška - továrník Meyer
Václav Kotek nebo Genadij Rumlena - steward

Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
athens
V.I.P
V.I.P
Příspěvky: 368
Registrován: pon 04. pro 2006 16:34:33
Bydliště: Praha

Dobytí severního pólu

Příspěvek od athens »

V pražské restauraci "Pod Vyšehradem", kam Cimrman rád chodíval na rybí speciality, přisedl k němu jednoho večera majitel hostince a zeptal se ho, zda by pro příští ples ledařů branického pivovaru nesestavil živý obraz "Češi na severním pólu". Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě.

Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (játyho). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho pohlavní život.

Po návratu do vlasti, jsa silně nachlazen, nadiktoval svému sousedu Padevětovi hru "Přetržené dítě", která byla takřka nehratelná v podobě, jak ji rekonstruoval dr. Brukner, která je však naprosto hratelná po revizi textu, kterou později provedl prof. Vondruška.

Když se Cimrman uzdravil, ale jeho pravá ruka díky omrzlinám nebyla s to udržet pero, napsal levou rukou hru "kompaktní a čirou jeko střechýl" (Šalda) Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem. Z ní se svět - bohužel pozdě - dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.
Režie:
Ladislav Smoljak

Scéna a kostýmy:
Jaroslav Weigel

Hudba:
Petr Skoumal

Obsazení

Jan Kašpar nebo Bořivoj Penc - náčelník
Zdeněk Svěrák nebo Jaroslav Weigel - pomocný učitel
Petr Brukner nebo Miloň Čepelka - lékárník
Jan Hraběta nebo Ladislav Smoljak - Varel Frištejnský
Pavel Vondruška nebo Ladislav Smoljak nebo Genadij Rumlena - americký Čech

Download: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Pass: Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Jestli najdete mrtvý link a je to MŮJ upload napíšte mi PM (pro lepší přehled, link + název topicu) a já provedu reuplad.Složka upload http://share-rapid.com/slozka/5849/upload/

Uživatelský avatar
jimos
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. dub 2007 10:32:20

Jára Cimrman - Posel světla a další texty - 2 CD

Příspěvek od jimos »

Obrázek
Toto album nabízí texty "na něž se nedostalo" z důvodu omezené kapacity nosičů.
-Cimrman na prahu své kriminalistické kariéry (Vražda...)
-Detektiv a básník (Vražda...)
-Cimrmanova revoluce v němém filmu (Vražda...)
-Cimrmanovy písňové texty Krása bez závoje a Vzácný kámen (C.v říši hudby)
-Cimrmanova kabina pro začínající houslisty (C.v říši hudby)
-Osud Cimrmanovy mamutí opery Panama (C.v říši hudby)
-Cimrmanova cesta za pohádkou (Dlouhý, Široký...)
-Anekdoty (Lijavec)
-Nevěřící Vlasák (Blaník)
-Zkouška nové technické síly (Dobytí severního pólu)
-Živý obraz (Dobytí severního pólu)
-Hamlet bez Hamleta (Záskok)
-Cimrman-kočovný dentista (Švestka)
-Šel nádražák na mlíčí (Švestka)
-České koloniální výboje (Afrika)
-Jednoaktová hra Posel světla (Posel z Liptákova)


Kvalita: 192kbps
Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
Heslo: bill

Rocket
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29. lis 2009 11:44:23

Kolekce her divadla Járy Cimrmana

Příspěvek od Rocket »

Afrika - aneb Češi mezi lidožravci
Obrázek
Čtrnáctý titul Divadla Járy Cimrmana, který měl premiéru 5.10.2002 u příležitosti 35.narozenin divadla.
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
České nebe Cimrmanův dramatický kšaft
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 160
Akt - rodinné drama
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Vyšetřování ztráty třídní knihy
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Hospoda Na mýtince - opereta s výpravou a kostýmy
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Vražda v salonním coupé - detektivní hra
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Němý Bobeš - aneb český Tarzan
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Cimrman před branami hudby
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Dlouhý, Široký a Krátkozraký
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Posel z Liptákova - seminář a dvě jednoaktové hry Posel světla a Vizionář
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Lijavec - hra s opravdovým deštěm
Obrázek
MPEG-1 vrstva 3
96 kbps, approx. 10865 rámců
44100 Hz Joint Stereo
Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5.dubna 1909
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Blaník jevištní podoba českého mýtu
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Záskok Cimrmanova hra o nešťastné premiéře hry Vlasta
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Švestka jevištní sklerotikon
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Zapomenuté věci zapomenutého génia
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Posel světla a další Cimrmanovské texty
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Odskok od Cimrmana do lázní Kožich
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Divadlo Jára Fantom Realistickeho Divadla Zdenka Nejedleho
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Divadlo Jára Hymna aneb Urfidlovačka
Obrázek
*** AUDIO INFO ***
SampleRate(Sample/sec) : 44100
BitRate(Bit/sample) : 16
Channels : 2
KBitRate(KBit/sec) : 128
Obrázek Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Obrázek Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Obrázek Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Obrázek Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. ::heslo:: vše bez hesla

Uživatelský avatar
bojller
Začátečník
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: ned 08. lis 2009 1:52:22

Re: Divadlo Járy Cimrmana

Příspěvek od bojller »

Jara Cimrman (oficialni)

128kbps/44kHz vse v jednom file.

Afrika, Akt, Blanik, Cimrman v risi hudby, Dobyti severniho polu, Hospoda na mytince, Lijavec, Nemy Bobes, Posel z Liptakova, Svestka, Vrazda v salonnim coupe, Vysetrovani ztraty tridni knihy, Zaskok, Cimrmanoce, Dlouhy, siroky a kratkozraky.
Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.
NEPREJI SI REUP, BEZ HESLA a dik za sosani :-)

scar75
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 366
Registrován: ned 26. dub 2009 19:46:02

Re: Divadlo Járy Cimrmana

Příspěvek od scar75 »

Obrázek

Jára Cimrman


Obrázek
kvalita...různá
velikost...950+950+950+713MB
Obrázek
kvalita...různá
velikost...950+950+950+713MB
Obrázek

Obrázek Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Obrázek

Uživatelský avatar
Danek
Global Mod
Global Mod
Příspěvky: 3764
Registrován: úte 28. lis 2006 16:47:10
Bydliště: Řečany na Labem

Re: Divadlo Járy Cimrmana

Příspěvek od Danek »

Divadlo_Jary_Cimrmana_Proso_WEB_CZ_2013_mCZ
Obrázek
Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.[/b]
Obrázek
Obrázek

martinus78
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1261
Registrován: ned 05. říj 2008 13:16:09

Re: Divadlo Járy Cimrmana

Příspěvek od martinus78 »

Cimrman Jára - Komplet divadelních her
  • Afrika
    Akt
    Blaník
    Dlouhý, Široký a Krátkozraký
    Dobytí Severního pólu
    Hospoda Na mýtince
    Hymna
    Lijavec
    Němý Bobeš
    Posel z Liptákova
    Švestka
    Vražda v salonním kupé
    Vyšetřování ztráty třídní knihy
    Záskok
Účinkuje: Divadlo Járy Cimrmana
Bitrate: 96 kbps
Velikost: 576 MB + 47 MB
Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš. Není to můj upload!
Návod na opravu nefunkčních linků:
Odkazy obsahující řetěz znaků "antonius.webpark.cz" a "soubor.byl.cz" je nutno před rozkliknutím opravit ručně na "antonius.jarkad.cz" a "soubor.jarkad.cz".

palacinkovnik
Kolemjdoucí
Kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. led 2020 15:57:40

Re: Cimrman Jára / Divadlo Járy Cimrmana (Svěrák, Smoljak aj

Příspěvek od palacinkovnik »

Jelikož jsem mi smazal možná jsme ho omylem smazal já příspěvek házím ho zpět. Je to hra DSP. z roku 1988. Klasika jen to má 480p Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.

Odpovědět

Zpět na „Mluvené Slovo“